تبلیغات
دنیای اطلاعات - مطالب اردیبهشت 1391
دنیای اطلاعات
کهشکشان اطلاعات نرم افزارو اخبار
به سایت ما خوش آمدید

نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال ورود دروازه‌بان‌های خارجی را با شرط رعایت دستورالعمل اجرایی فدراسیون بلامانع اعلام کرد.


    به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، هادی آیت اللهی نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال درباره نشست هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ و مصوبات آن، گفت: در نشست امروز پس از بحث و بررسی درباره شرط لیگ‌های برتر، دسته یک و لیگ های پایه به این نتیجه رسیدیم که ورود دروازه‌بانان خارجی با شرط رعایت دستورالعمل اجرایی فدراسیون بلامانع است.


وی درباره لیگ یک گفت: حضور بازیکنان خارجی در لیگ یک، دو و دیگر لیگ ها ممنوع اعلام می‌شود و بازیکنان خارجی حق حضور در این تیم‌ها را ندارند و تنها همانطور که گفتم 4 بازیکن خارجی می‌تواند در تیم‌های لیگ برتری باشند. دستورالعمل اجرایی شدن مصوبات جلسه امروز، فردا در سایت فدارسیون فوتبال اعلام خواهد شد.


نایب رئیس اول فدراسیون در پایان گفت: سقف قرارداد که سال پیش 350 میلیون بود، در چارچوب دستورالعمل مربوطه تا 15 درصد افزایش را ملاک عمل قرار خواهد داد.


 

به نقل از ورزش سه
نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

یکشنبه 31 اردیبهشت 1391

عزیزالله محمدی رئیس سابق سازمان لیگ سرانجام به انتقادات کیروش پاسخ داد.


عزیزالله محمدی رئیس سابق سازمان لیگ در نامه ای سرگشاده به انتقادات کارلوس کیروش سرمربی تیم ملی ایران در مورد برنامه ریزی مسابقات لیگ پاسخ داد.


متن این نامه به شرح زیر است:


 جناب آقای کارلوس کیروش، سرمربی محترم تیم ملی فوتبال ایران

با عرض سلام و خسته نباشید


با توجه به اظهارات متعدد جنابعالی در مورد برنامه های سازمان لیگ برتر در سال گذشته و مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، جهت تنویر افکار عمومی و حضرتعالی، موارد زیر را به اطلاع میرسانم:

1) در برنامه ریزی لیگ برتر در سال 91-90 تمامی مواردی را که جنابعالی و همکارانتان در مورد برگزاری اردوها در حین مسابقات و اردوهای قبل از بازی های دوستانه و رسمی مدنظر داشتید، در نظر گرفته شده بود و بعد از اعلام برنامه نیز مواردی را که در جلسات مطرح نمودید پذیرفته و تغییرات لازم را اعمال نمودیم. نمونه ی این امر، جابجایی هفته 26 لیگ است که مسابقات در تاریخ 25 و 26 بهمن برگزار شد و پس از آن لیگ تعطیل شد تا تیم ملی تحت هدایت شما با برگزاری اردو در امارات و انجام بازی دوستانه با اردن در تاریخ 4 اسفند وآخرین دیدار مرحله مقدماتی با قطر (که به لحاظ صعود یا عدم صعود تشریفاتی بود) در تاریخ 10 اسفند را به عمل آورد. در طول این مدت جمعا 14 روز بازیکنان باشگاه ها، بنابه درخواست شما، در اختیار تیم ملی قرار گرفتند. از شروع فصل تا آخرین بازی مرحله مقدماتی مرحله سوم، تمامی باشگاه ها و دست اندرکاران فدراسیون و سازمان لیگ همکاری لازم را با شما به عمل آوردند.

2) با وجود اینکه برنامه لیگ با همکاری و همفکری شما تنظیم گردید، باز هم تاریخ پایان لیگ را از 31 اردیبهشت به 22 اردیبهشت تغییر داده شد. این در حالی بود که با اضافه شدن دو بازی پلی آف در لیگ قهرمانان آسیا به نمایندگان ایران در این مسابقات فشار مضاعفی وارد شد. این اتفاق به این دلیل واقع شد که علی رغم فشار باشگاه ها بر سازمان لیگ، شما زودتر بازیکنان را در اختیار داشته باشید. البته باشگاه ها نیز علی رغم فشار مضاعفی که متحمل شدند نهایت همکاری را جهت پایان یافتن زودهنگام لیگ و در نتیجه تقویت تیم ملی انجام دادند.

3) در برنامه اعلامی از سوی AFC در مورد مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بازی های دور ششم در تاریخ های 26 و 27 اردیبهشت و مرحله تک حذفی یک هشتم نهایی در 9 و 10 خرداد اعلام شده بود. بعد از جلسه با شما و از طریق فدراسیون فوتبال و هماهنگی با کشورهای ژاپن، کره جنوبی، عربستان، قطر، چین، ازبکستان و استرالیا درخواست شد که مسابقات یک هفته زودتر برگزار شود یا به بعد از مسابقات تیم ملی موکول شود که این امر با مخالفت کمیته اجرایی AFCهمراه شد. پس از این مخالفت فدراسیون فوتبال ایران در تماس با فیفا خواستار این تغییرات شد که بازهم فیفا اعلام کرد تاریخ بازی های ملی تغییر نمیکند و تغییر تاریخ بازی های لیگ قهرمانان نیز باید از طریق AFCحل و فصل شود. فدراسیون در اقدام سوم برای تحقق خواسته شما پاسخ فیفا را به AFC فرستاد و بازهم AFC مخالفت کرده و اعلام کرد برنامه مذکور برای هیچکدام از کشورهای ژاپن، کره جنوبی، استرالیا، ایران و ازبکستان تغییر نخواهد کرد و نیز خواستار عدم پیگیری دوباره این موضوع شد. در جلسه فروردین ماه در AFC به همراه آقایان کفاشیان و نبی با توجیه نمودن مسئول تبلیغات AFC و فشار از طریق اسپانسر بازی های لیگ قهرمانان آسیا، موافقت شد که این مرحله از مسابقات فقط برای کشورهای غرب آسیا در روزهای 2 و 3 خرداد برگزار شود. و این یعنی اینکه بازیکنان سه تیم استقلال، پرسپولیس و سپاهان به جای 10یا 11 خرداد در تاریخ 4 یا 5 خرداد به تیم ملی ملحق شوند که تا اولین بازی تیم ملی 9روز فاصله است.

4) به واسطه آنکه تیم ملی ایران با تیم های کره جنوبی و ازبکستان همگروه است، منطقی است برنامه لیگ ایران با این کشورها نیز مقایسه شود:

4-1) کره جنوبی: لیگ کره جنوبی طبق برنامه مندرج در سایت فیفا و بر خلاف لیگ برتر ایران در 26، 27 و 28 می (مطابق با 6، 7 و 8 خرداد) برگزار می گردد و در تاریخ 29 و 30 می (9 و 10 خرداد) دو باشگاه کره ای در لیگ قهرمانان آسیا بازی دارند. در ادامه تیم ملی کره جنوبی 19 خرداد با قطر و 23 خرداد با لبنان بازی دارد و این یعنی بازیکنان تنها 8 روز در اختیار تیم ملی هستند. (از 11 خرداد تا 19 خرداد)

2-4) لیگ ازبکستان طبق برنامه اعلامی در سایت فیفا به عنوان اولین حریف ایران و برخلاف لیگ برتر ایران در تاریخ 20 و 21 می (مطابق 30اردیبهشت و 1 خرداد) برگزار می گردد و نیز بنیاد کار (که اسکلت اصلی تیم ملی از این تیم تشکیل می شود) درچارچوب لیگ قهرمانان آسیا 9 خرداد در کره جنوبی بازی می کند و با توجه به احتمال ادامه بازی در وقت اضافه یا ضربات پنالتی به خاطر حذفی بودن آن، در خوشبینانه ترین حالت بازیکنان این تیم 4 روز در اختیار تیم ملی قرار دارند و این یعنی 5 روز کمتر از حریف ازبکستان، یعنی ایران.

5) لیگ کشور ژاپن نیز که در گروه دیگر قرار دارد بر خلاف لیگ برتر ایران و طبق برنامه اعلامی در سایت فیفادر تاریخ 25 و 26 می (مطابق با 5 و 6 خرداد) برگزار می گردد. که این یعنی 13 روز بعد از آخرین بازی لیگ برتر ایران. علاوه بر این سه باشگاه ژاپنی در 29 و 30 می (مطابق با 9 و 10 خرداد) به ترتیب در استرالیا و کره و چین در چارچوب لیگ قهرمانان آسیا به مصاف حریفان می روند. با توجه به زمان برگزاری جی لیگ در 6 خرداد بازیکنان سایر تیم ها 7 روز و بازیکنان سه باشگاه حاضر در لیگ قهرمانان آسیا 3 روز قبل از بازی در اختیار تیم ملی قرار می گیرند. شایان ذکر است که تیم ملی ژاپن برخلاف ایران و بدون حتی یک قرعه استراحت در خرداد ماه با تیم های عمان، اردن و استرالیا بازیهای فشرده خود را در این رقابتها برگزار می کند.

با توجه به مطالب ذکر شده، جنابعالی و فوتبالدوستان منصف قضاوت نمایید که همکاری سازمان لیگ و باشگاه های ایرانی با تیم ملی کشورشان مناسب تر است یا رقبای ایران در انتخابی جام جهانی؟

همچنین شما که سابقه هدایت تیم ملی پرتقال، امارات و افریقای جنوبی و نیز باشگاه رئال مادرید را دارید ، کاملا مطلع هستید که طبق پیوست یک قانون وضعیت نقل و انتقال بازیکنان فیفا با احتساب روز بازی بازیکنان تنها 4 روز باید در اختیار تیم ملی باشند.

جناب آقای کیروش، این چند سطر که تفصیل بیشتر آن در خصوص سایر کشورها و استدلال های دیگر از حوصله مخاطبان خارج است، فقط و فقط به اصرار و مشورت سایر تصمیم گیران عرصه فوتبال نوشته شد تا هرگونه شائبه از بین رفته و با سیاست شفاف سازی صادقانه بخشی از ناگفته های خود را قبل از اولین بازی جهت تنویر افکار عمومی بیان کنم.

در پایان ضمن تشکر از همکاری صمیمانه باشگاه های لیگ برتر ایران با تیم ملی فوتبال علی رغم فشارهای وارده، و نیز تشکر از درایت جنابعالی در راهبری و رهبری تیم ملی، چنانچه به سایر موارد دیگر به درستی انتقاد دارید خواهشمند است انتقادات خود را معطوف به عدم همکاری مسئولین وقت سازمان لیگ برتر و باشگاه های لیگ برتر فوتبال ایران ننموده و آن را در مجرای دیگر و از کانال های ذیربط خود پیگیری نمایید.

مضافا بر اینکه پیشاپیش به اطلاع تمام فوتبالدوستان میرساند که برنامه آتی لیگ فصل 92-91 با نظر مستقیم جنابعالی تنظیم شده که در مرحله آخر مقدماتی جام جهانی حداقل 10 روز قبل از هر بازی امکان در اختیار گذاردن بازیکنان و اردوهای مربوطه فراهم شده است.

موفقیت جنابعالی و تمام دست اندرکاران تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران از خداوند متعال خواستارم.

با تشکر و تجدید احترام

عزیزالله محمدیبه نقل از ورزش سه
نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

یکشنبه 31 اردیبهشت 1391

در پایان رقابتهای فوتبال لیگ قهرمانان اروپا ستاره آرژانتینی تیم بارسلونا آقای گل مسابقات شد.


   به گزارش یوفا، رده بندی نهایی گلزنان برتر لیگ قهرمانان اروپا به شرح زیر است ‌:

14 گل‌ : لیونل مسی از بارسلونا

12 گل : ماریو گومز از بایرن مونیخ

10 گل : کریستیانو رونالدو از رئال مادرید

7 گل : کریم بن زما از رئال مادرید

6 گل : دیدیه دروگبا از چلسی

همچنین برترینهای جدول بیشترین پاس گل به شرح زیر معرفی شدند:

5 پاس گل : لیونل مسی از بارسلونا ، کاکا و کریم بن زما از رئال مادرید ، فرانک ریبری از بایرن مونیخ ، نیکولاس گایتان از بنفیکا

سایر آمار و ارقام مهم به شرح زیر است :

* پرخطاترین بازیکن : لوئیش گوستاوو از بایرن مونیخ با 27 خطا

* بیشترین خطای صورت گرفته روی یک بازیکن : فرانک ریبری از بایرن مونیخ با 46 خطا

*‌ بیشترین کارت زرد : مکسی پریرا از بنفیکا ، رائول میه رلس از چلسی و هولگر باداشتوبر از بایرن مونیخ با 5 کارت زرد

* هجومی ترین تیم : بارسلونا و رئال مادرید با 35 گل (میانگین 2.92)

* بیشترین گل خورده : دینامو زاگرب کرواسی با 22 گل (میانگین 3.67)

* بیشترین حمله روی دروازه حریفان : رئال مادرید با 99 حمله

* بیشترین حمله به دروازه حریفان : لیونل مسی با 36 حمله

* بیشترین درصد حفظ توپ : بارسلونا با 68 درصد

* پرخطا ترین تیم : بایرن مونیخ با 209 خطا

* بیشترین خطا روی بازیکنان یک تیم : بایرن مونیخ با 183 خطا

* ‌بیشترین کارت زرد : چلسی با 31 کارت

* بیشترین کارت قرمز : المپیک مارسی با 3 کارت

* پرگل ترین بازی ها : بارسلونا 7 - 1 بایرلورکوزن و دیناموزاگرب 1 - 7 المپیک مارسی و رئال مادرید 6 - 2 دیناموزاگرب

* پرخطاترین بازی : آپوئل قبرس - المپیک لیون با 48 خطا

*‌ بیشترین کارت زرد در یک بازی : پورتو - آپوئل با 11 کارت زرد

*‌ پر آفساید ترین بازی : آرسنال - میلان با 13 آفساید

* بازیکنی که بیشترین آفساید را داشته : زلاتان ابراهیموویچ از میلان با 21 اعلام آفساید

* تعداد گل ها در این فصل : 345 گل

* زمان به ثمر رسیدن گلها :

دقیقه یک تا 15 : 41 گل / دقیقه 16 تا 30 : 57 گل / دقیقه 31 تا 45 : 47 گل / وقت تلف شده نیمه اول : 12 گل / دقیقه 46 تا 60 : 49 گل / دقیقه 61 تا 75 : 58 گل / دقیقه 76 تا 90 : 59 گل / وقت تلف شده نیمه دوم : 21 گل / وقت اضافه : ‌یک گل

 

 

به نقل از ورزش سه
نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

یکشنبه 31 اردیبهشت 1391

چلسی با برتری مقابل بایرن مونیخ در ضربات پنالتی جام قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را به خود اختصاص داد.


  دو تیم بایرن مونیخ و چلسی در آلیانس آره نا شهر مونیخ دیدار نهایی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا را برگزار کردند که این مسابقه در پایان 120 دقیقه با تساوی یک بر یک به پایان رسید اما چلسی با برتری در ضربات پنالتی، قهرمان اروپا شد.

بایرن مونیخ در نمیه اول مسابقه، تیم برتر میدان بود و حمله های بسیاری را روی دروازه چلسی ترتیب داد اما دفاع متمرکز و پرتعداد بازیکنان چلسی، عملکرد خوب پتر چک دروازه بان این تیم و کم دقتی مهاجمان بایرن مونیخ موجب شد که در نیمه نخست چیزی جز آه و افسوس نصیب هواداران بایرن مونیخ نشود.

در نیمه دوم، حملات بایرن مونیخ ادامه یافت اما باز هم داستان نیمه اول تکرار شد تا در دقیقه 82، توماس مولر موفق شد با یک ضربه سر چکشی طلسم دروازه چلسی را باز کند. در حالی که همگان تصور می کردند بایرن مونیخ می تواند با اداره کردن بازی در چند دقیقه باقی مانده برنده این مسابقه باشد، این گونه نشد و دیدیه دروگبا در دقیقه 88 با یک ضربه سر روی کرنر برای چلسی گلزنی کرد و بازی را به تساوی کشاند تا همه چیز به وقت های اضافه کشیده شود.

در حالی که تنها سه دقیقه از آغاز نیمه اول وقت اضافه گذشته بود، فرانک ریبری درون محوطه جریمه چلسی توسط دروگبا سرنگون شد و داور به نشانه پنالتی در سوت خود دمید تا بایرن مونیخ صاحب یک موقعیت عالی شود اما آرین روبن نتوانست ضربه پنالتی را به گل تیدیل کند و پتر چک این ضربه را مهار کرد.در نهایت بازی در پایان 120 دقیقه با تساوی یک بر یک به پایان رسید تا ضربات حساس پنالتی تعیین کننده تیم قهرمان باشد.

** ضربات پنالتی:

پنالتی اول را فیلیپ لام برای بایرن مونیخ به گل تبدیل کرد. پس از او، خوان ماتا پشت توپ ایستاد تا پنالتی اول چلسی را بزند اما نویر موفق شد ضربه ماتا را مهار کند.

ماریو گومز زننده دومین پنالتی بایرن مونیخ بود و او نیز موفق شد ضربه خود را به گل تبدیل کند. در مقابل داوید لوئیس نیز برای چلسی گلزنی کرد.

سومین پنالتی بایرن مونیخ را مانوئل نویر دروازه بان این تیم وارد دروازه پتر چک همتای خود در تیم چلسی کرد. فرانک لمپارد کاپیتان چلسی نیز سومین پنالتی این تیم را به گل تبدیل کرد.

اولیچ زننده پنالتی چهارم بایرن مونیخ بود که پتر چک ضربه او را مهار کرد. برای چلسی، اشلی کول پشت توپ ایستاد و پنالتی خود را تبدیل به گل کرد تا همه چیز مساوی شود.

در پنالتی پنجم، شوانشتایگر پنالتی خود را به تیر دروازه زد. پنالتی آخر چلسی را دیدیه دروگبا وارد دروازه بایرن مونیخ کرد تا چلسی با برتری 4 – 3 در ضربات پنالتی قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شود.به نقل از ورزش سه
نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

یکشنبه 31 اردیبهشت 1391

سخنگوی باشگاه نفت‌آبادان از مذاکره با پژمان نوری خبر داد.


   علیرضا خلیلی نیا در مورد نقل و انتقالات باشگاه نفت آبادان اظهار داشت: در حال بررسی شرایط بازیکنان دسته اولی، لیگ برتری و خارجی هستیم و فعلا در مرحله مذاکره هستیم. به پژمان نوری پیشنهاد دادیم و او گفت اولویتش ملوان است اما به پیشنهاد ما هم فکر می کند.


وی در خصوص اینکه در بحث دروازه بانی چه تصمیمی دارند، تصریح کرد: کاستا معتقد است بهتر است حتی در صورتی که گلر خارجی آزاد شود از دروازه بان ایرانی استفاده کنیم تا بتواند در سایر پست ها از سه بازیکن خارجی استفاده کند. نظر کاستا این است که دهقان به کارش در درون دروازه ادامه دهد.


سخنگوی باشگاه نفت در ارتباط با وضعیت فونیکه‌سی گفت: شنیده ایم رفتن او به امارات منتفی شده است.هنوز خودش به باشگاه مراجعه نکرده ولی پیغام داده اگر به امارات نرود در آبادان می ماند.


خلیلی نیا در مورد برنامه تمرینی نفت آبادان گفت: از 25 خرداد تمرینات در آبادان آغاز می شود. 31 خرداد اردوی یک هفته ای در بروجرد داریم و سپس به خارج از کشور می رویم.


وی در مورد روند حرفه ای سازی باشگاه نفت آبادان گفت: در بازدیدی که اعضای اتحادیه از باشگاه داشتند یکسری ایرادهای جزیی گرفتند که در حال رفع این موارد هستیم.


 

به نقل از ورزش سه
نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

یکشنبه 31 اردیبهشت 1391

نوع مطلب : عکس، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

یکشنبه 31 اردیبهشت 1391

مهر: افزایش معافیتها در قانون جدید خدمت وظیفه، انهدام 10 باند جعل کارت پایان خدمت، کاهش زمان رسیدگی به معافیتها و تکذیب فروش سربازی مهمترین بخشهای نشست خبری رئیس سازمان وظیفه عمومی است.

سردار سید حمید صدرالسادات پیش از ظهر یکشنبه در نشست خبری اظهار داشت: سازمان وظیفه عمومی به منظور کاهش مراجعات و ارتقاء اطلاع رسانی اقدام به راه اندازی سایت سرباز و تلفن گویا کرده است که این امر باعث تسهیل ارتباط مشمولمان با سازمان و کاهش مراجعات شده است.

وی ادامه داد:‌ از ابتدای سال 90 قول تغییر خدمات رسانی را داده‌ایم که هم اکنون به جرات می‌توانیم بگوییم با راه اندازی سامانه‌های الکترونیکی و پاسخگویی غیرحضوری میزبان مراجعات مشمولان با 80 درصد کاهش از مراجعه 4500 نفر در روز در سال 89 به حدود 800 نفر رسیده است و در تلاشیم این میزان را بار دیگر کاهش دهیم و تنها کسانی که نیاز به شورای پزشکی یا کفالت دارند در سازمان حضور داشته باشند.

کاهش زمان ثبت اطلاعات و پاسخگویی

رئیس سازمان وظیفه عمومی با اعلام اینکه زمان ثبت اطلاعات و پاسخگویی از 8 ماه به 2 تا 3 روز کاهش یافته است، گفت: پس از برقراری ارتباط مکانیزه با نیروهای مسلح، ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و وزارت دفاع هم اکنون زمان پاسخگویی به درخواست‌ها به 48 ساعت کاهش یافته است.

صدور کارت الکترونیکی پایان خدمت و معافیت

صدرالسادات با اشاره به اینکه از سال 89 صدور کارت‌های معافیت به صورت الکترونیکی آغاز شد تاکید کرد: علاوه بر کارت‌های معافیت کارت‌های پایان خدمت نیز از سال گذشته به صورت الکترونیکی صادر می‌شود. این کارت‌ها که دارای تراشه الکترونیکی است قابلیت بسیاری برای ثبت اطلاعات دارد و دیگر نیازی به تغییر کارت برای ثبت اطلاعات جدید نیست.

کاهش زمان رسیدگی به معافیتها

وی از کاهش زمان رسیدگی به درخواست‌های معافیت خبر داد و افزود: زمان رسیدگی به درخواست‌های افرادی که از امتیازاتی از جمله ایثارگران، مددجویان، کفالت و معافیت پزشکی بهره مند می‌شوند کاهش یافته است در صورتی که تمامی رسیدگی‌ها در سازمان ثبت می‌شوند برخی از استعلام‌ها همانند استعلام سازمان ثبت احوال گاهی تا 4 ماه طول می‌کشد. هم اکنون به طور میا نگین زمان رسیدگی به درخواست‌های معافیت تا 28 درصد کاهش یافته است. امیدواریم با ارتباط مکانیزه‌ای که با ثبت احوال برقرار خواهد شد باز هم این زمان را کاهش دهیم

کاهش زمان صدور معافیت تحصیلی

به گفته رئیس سازمان وظیفه عمومی در گذشته افرادی وجود داشتند که تا سال آخر تحصیل در دانشگاه هنوز معافیت تحصیلی نگرفتند اما امروز به جرات می‌توان گفت فردی وجود ندارد که در سال گذشته ثبت نام کرده باشد اما وضعیت معافیت تحصیلی آن مشخص نشده باشد. هم اکنون تمامی دانشجویان از ابتدای تحصیل از وضعیت معافیت تحصیلی خود مطلع می‌شوند.

گسترش معافیت‌ها در قانون جدید

صدرالسادات با بین اینکه هیچ معافیتی به جز معافیت سه برادری در قانون جدید حذف نشده است،‌ گفت:‌دامنه معافیت‌ها گسترش یافته است و تنها کسر خدمت به جز کسر خدمت بسیجیان و محققان و پژوهشگران حذف شده است. ضمن اینکه معافیت ایثارگران ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح بود اما در قانون مصوب ملس به صورت قانون درآمده است. در قانون جدید مددجویان و ایثارگران از معافیت‌های گسترده‌تری برخوردار شدند که می‌توانند با مراجعه به سایت وظیفه عمومی از آن باخبر شوند.

ثبت بیش از 500 هزار درخواست تعویض کارت معافیت

رئیس سازمان وظیفه عمومی از 500 هزار درخواست تعویض کارت پایان خدمت خبر داد و گفت: پروسه تعویض کارت پایان خدمت از اواخر سال گذشته آغاز شد و روند خوبی را طی می‌کند. پایان اردیبهشت ماه مهلت تعویض این کارت‌ها بود اما با توجه به مراجعه افراد این زمان تا اول تیر ماه تمدید شد. هم اکنون روزی 12 هزار نفر به 600 مرکز پلیس10+ مراجعه می‌کنند. از هموطنان می خواهیم که هرچه سریعتر نسبت به تعویض کارت اقدام کنند و این امر را به روزهای پایانی موکول نکنند. طبق قانون ارایه خدمات به افراد دارای کارت‌های قدیمی ممنوع است و تا زمانی که کارت هوشمند دریافت نکنند از خدمات محروم هستند.

انهدام 10 باند جعل کارت پایان خدمت

صدرالسادات در خصوص برخورد با باندهای جعل کارت پایان خدمت و معافیت اظهار داشت: یکی از اهداف مهم تعویض کارت معافیت برخورد با استفاده کننده از کارت‌های جعلی و جاعلان است. در سال گذشته 10 باند جعل و جازنی کارت منهدم و 111 نفر در این رابطه دستگیر شدند.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگاری در خصوص تعویض کارت پایان خدمت و معافیت ایرانیان خارج از کشور گفت: این افراد می تواند از طریق سفارتخانه‌ها برای تعویض کارت اقدام کنند.

احتمال تمدید مهلت بخشودگی اضافه خدمت

وی با اعلام اینکه احتمال دارد بخشودگی اضافه خدمت تمدید شود تاکید کرد: سوم خرداد آخرین مهلت بخشودگی اضافه خدمت افرادی است که خود را معرفی می‌کنند. خوشبختانه استقبال خوبی تا کنون شده است و افراد زیادی برای معرفی خود به سازمان مراجعه کرده‌اند.

معرفی سربازان فراری به مرجع قضائی

صدرالسادات از معرفی سربازان فراری به مرجع قضائی خبر داد و افزود: افرادی که دارای سه ماه تاخیر باشند سه ماه اضافه خدمت، بیش از سه ماه تاخیر شش ماه اضافه خدمت خواهند داشت ضمن اینکه افرادی که بیش از یک سال از غیبت و یا فرار آنها می گذرد علاوه بر شش ماه اضافه خدمت به عنوان فراری به مراجع قضائی معرفی می‌شوند البته افرادی که خود را تا سوم خرداد معرفی کنند مشمول اضافه خدمت نمی‌شوند.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگاری در خصوص میزان اعزام سربازان تحصیل کرده و اعطای درجه به آنها گفت: درجه سربازان طبق ضوابط و متناسب با نیاز سازمانی اعطا می شود و سعی کرده‌ایم افراد تحصیل کرده در سازمان‌ها به کارگیری شوند. هم اکنون 25 درصد از اعزام شدگان به خدمت دارای مدرک تحصیلی فوق دیپلم به بالا هستند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی در خصوص تسهیلات خدمت متاهلان نیز گفت: میانگین حقوق سربازان متاهل و مجرد در قانون افزایش یافته است که باید پیگیری‌های لازم از سازمان‌های مرتبط انجام شود. اتفاقی نیز در خصوص بخشودگی اضافه خدمت متاهلان رخ نداده است.

وی بار دیگر با رد فروش سربازی تاکید کرد:‌ بحثی در مورد فروش سربازی مطرح نیست و ا گر اخباری نیز در سطح جامعه منتشر می‌شود شایعه است. سعی کرده‌ایم بومی گزینی را اجرایی کنیم تا افراد در محل سکونت‌شان یا استان همجوار مشغول خدمت شوند. گاهی استان‌ها  به اندازه نیاز نیرو ندارند که تلاش می‌کنیم از سایر استان‌ها تامین کنیم.

حذف شرط پذیرش از طریق آزمون برای ادامه تحصیل مشمولان

صدرالسادات در پایان با اعلام اینکه یکی از مزایای قانون جدید فراهم شدن ادامه تحصیل مشمولان است، تصریح کرد: شرط پذیرش از طریق آزمون برای برخورداری از معافیت تحصیلی حذف شده است و مهلت افراد برای ادامه تحصیل از شش ماه به یک سال افزایش یافته است. همچنین امکان یک بار انصراف از تحصیل برای مشمولان فراهم شده است.


نوع مطلب : سیاسی و اجتماعی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

یکشنبه 31 اردیبهشت 1391
 • سردار رویانیان مدیر عامل باشگاه پرسپولیس در گفتگو با سایت رسمی این باشگاه در خصوص علت شکایت از روزنامه ایران ورزشی گفت: کار این روزنامه در انتشار اعلام اسامی کذب، باعث تخریب روحیه تیم و وارد شدن لطمه های مادی و معنوی قبل از بازی با الاتحاد شده و آبی به آسیاب دلالان ریخته است.

  وی افزود: این اقدام در راستای تقویت دلالی و در مسیر تخریب تیم بزرگ پرسپولیس قرار دارد تا هم پرسپولیس فصل قبل را به چالش بکشد و هم پرسپولیس فصل بعد را با مشکل مواجه کند.

  مدیر عامل باشگاه پرسپولیس ادامه داد: به دلیل درج این خبر، میلیاردها تومان لطمه مالی و معنوی به این باشگاه وارد شده است که در این خصوص از طریق مرجع قضایی موضوع را پیگیری خواهیم کرد.به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس تهران

نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

یکشنبه 31 اردیبهشت 1391
دو روز بعد از آنکه «علی جمالی فشی» قاتل شهید مسعود علی محمدی دانشمند هسته‌ای ایران اعدام شد رسانه‌های غربی جریان‌سازی برای کم‌رنگ کردن دستاوردهای دستگاه‌های امنیتی ایران را آغاز کردند. این رسانه‌ها مدعی شدند دستگاه‌های امنیتی ایران قاتل شهیدعلی‌محمدی را براساس اسناد ویکی‌لیکس کشف کرده‌اند.

به گزارش همشهری آنلاین؛ تایمز از جمله رسانه‎هایی است که کشف علیمحمدی را مدیون انتشار سندی از سوی ویکی‌لیکس می‌داند.

تهران امروز در گزارش خود به نگاه رسانه‎های غربی در مورد موضوع قاتل شهید علیمحمدی و نحوه دستگیری این فرد پرداخت. در این گزارش آمده است: روزنامه تایمز در مورد نحوه دستگیری جمالی فشی، مدعی شده‌اند که  مقامات ایرانی فشی را بر اساس این سند، به عنوان فردی که با غرب در تماس غیر قانونی بوده شناسایی کرده بودند. او چند روز پس از انتشار سند فوق توسط ویکی لیکس، در دسامبر سال 2010 دستگیر شد و در ژانویه 2010 به جرم همکاری با سازمان موساد و ترور مسعود علی محمدی، دانشمند هسته ای ایران متهم شد.

پایگاه خبری دیلی میل انگلیس اولین رسانه‌ای بود که مدعی شد قاتل دانشمند هسته‌ای ایران بر پایه انتشار اسناد محرمانه آمریکا توسط ویکی لیکس به دام سرویس‌های امنیتی ایران افتاده است. دستگیری «علی جمالی فشی» آن هم چند روز پس از عملیات ترور شهید علی‌محمدی در تهران، در همان برهه به عنوان یکی از مهم‌ترین اقدامات سرویس‌های امنیتی ایران و نشان از توانایی بالای وزارت اطلاعات ارزیابی شد.

تهران امروز در این مورد نوشت: تلاش رسانه‌های غربی برای زیر سوال بردن توانایی اطلاعاتی ایران در حالی است که هیچ گونه مستندی در این باره منتشر نشده است. تلاش‌های غرب برای تحت الشعاع قرار دادن موفقیت‌‎های اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران در حالی صورت می‌پذیرد که وزات اطلاعات جمهوری اسلامی ایران بارها توان اطلاعاتی خود را در مواردی همچون دستگیری عبدالمالک ریگی- که پشتیبانی‌های اطلاعاتی غرب را همراه داشت- به نمایش گذاشته است.

22 دی ماه 88، مسعود علی محمدی استاد فیزیک دانشگاه تهران که قصد سوار شدن بر خودرویش را داشته با انفجار موتور مجاور خودرویش به شهادت رسید. یک سال پس از این واقعه در 20 دی ماه 89 وزارت اطلاعات از دستگیری عوامل ترور استاد علی محمدی خبر داد و چند روز بعد «علی جمالی فشی» که به عنوان عامل ترور شهید علی محمدی شناسایی و دستگیر شده بود، به نحوه جذب در سرویس اطلاعاتی اسرائیل(موساد) و چگونگی به شهادت رساندن این محقق ایرانی پرداخت. پس از اعترافات جمالی فشی پرونده وی در شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران به جریان افتاد و سرانجام وی در صبح 26 اردیبهشت ماه 1391در محوطه داخلی زندان اوین به دار مجازات آویخته شد.

«علی جمالی فشی» در اعترافات خود در دادگاه در تابستان سال گذشته صراحتا به ترور شهید علی محمدی اعتراف کرد. وی همچنین از آموزش‌های گسترده اطلاعاتی و امنیتی خود توسط موساد پرده برداشت. ماموران موساد پس از چند دوره آموزش «علی جمالی‌فشی» در کشورهای ثالث، وی را برای آموزش‌های تکمیلی به تل‌آویو برده و در آنجا حتی ماکت خانه شهید علی محمدی را هم به وی نشان داده بودند.

سرمایه‌گذاری اسرائیل تا آنجا بود که بازداشت وی توسط وزارت اطلاعات موجب حیرت رسانه‌های غربی شد. اینک با اعدام وی این رسانه‌ها در سناریوی طراحی شده خود تلاش می‌کنند تا دستگیری شاه کلید ترور دانشمند هسته‌ای ایران را حاصل یک اتفاق جلوه دهند. در همین راستا یک رسانه بریتانیایی در گزارشی آورده است که ممکن است ویکی لیکس مسئول افشای علی جمالی فشی، ‌بوکسور34‌ساله ایرانی باشد؛ جوانی که پس از «اعتراف» به همکاری با اسرائیل و ترور دانشمند هسته‌ای ایران روز سه شنبه در تهران به‌دار آویخته شد.

تایمز لندن هم در ادامه این جریان‌سازی رسانه‌ای ادعا کرد یک سند مربوط به سفارت آمریکا در باکوی آذربایجان، ظاهرا توجه فشی را به خود جلب کرده است.

این سند دیپلماتیک ایالات متحده مربوط به سپتامبر 2009 با کد شناسایی BAKU687 09 بوده که در آن از قول یک منبع ایرانی که گویا مربی و دارای مجوز مربیگری هنرهای رزمی بوده نقل می‌کند که وی طی تماس با فردی آمریکایی از فشار رژیم ایران برای آموزش هنرهای رزمی به سربازان و شبه نظامیان صحبت کرده است. طبق این گزارش‌ها؛ گویا جمالی فشی تنها چند روز قبل از تاریخ نگارش این سند سفارت آمریکا، برای رقابت‌های بین المللی هنرهای رزمی به باکو سفر کرده بود.

تایمز ادامه می‌دهد: به نظر می‌رسد مقامات ایرانی فشی را بر اساس این سند به عنوان فردی که با غرب در تماس غیرقانونی بوده شناسایی کرده بودند. او چند روز پس از انتشار سند فوق توسط ویکی لیکس، در دسامبر سال 2010 دستگیر شد و در ژانویه 2010 به جرم همکاری با سازمان موساد و ترور مسعود علی محمدی، دانشمند هسته‌ای ایران متهم شد.

گزارش روزچهارشنبه بریتانیا به نقل از یک فرد دانشگاهی بریتانیا به نام اسکات لوکاس استاد دانشگاه بیرمنگام، پیش بینی کرده که این تلگراف دیپلماتیک، می‌تواند یک قطعه سند مهم از شواهد یا تنها بهانه‌ای برای بازداشت فشی باشد. لوکاس بدون توجه به اعترافات جمالی فشی گفته است: «شاید این سند به عنوان بهانه‌ای علیه او به‌کار رفته باشد تا او را به عنوان فردی جلوه دهند که می‌توانسته مسئول این ترور باشد.»


به گزارش همشهری آنلاین
نوع مطلب : سیاسی و اجتماعی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

یکشنبه 31 اردیبهشت 1391
به گزارش همشهری‌آنلایندر پی جهش انس جهانی طلا قیمت سکه با 19 هزار تومان افزایش 662 هزار تومان فروخته شد و قیمت دلار با 8 تومان افزایش 1703 تومان برای فروش عرضه شد.

به گزارش همشهری‌آنلاین، قیمت سکه، دلار و طلا در بازارهای داخلی و جهانی در جدول زیر آمده است:

سکه، طلا و ارز

قیمت

تفاوت قیمت با اواخر هفته گذشته

سکه تمام طرح جدید

662 هزار تومان

19 هزار تومان افزایش

سکه تمام طرح قدیم           

678 هزار تومان

 

نیم سکه

332 هزار تومان

12 هزار تومان

ربع سکه

185 هزار تومان

4 هزار تومان افزایش

سکه یک گرمی

105 هزار تومان

 

هر گرم طلای 18 عیار

69 هزار و 977 تومان

2 هزار تومان افزایش

هر اونس طلا

1593 دلار و 100 سنت

 

دلار

1703 تومان

 

نوع مطلب : آموزش و اقتصاد، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

یکشنبه 31 اردیبهشت 1391


( کل صفحات : 21 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   
درباره وبلاگ


این وبلاگ جهت راحتی شما عزیزان می باشد.این وب با امکانات و پست هایی ورزشی و سیاسی و نرم افزار و گرافیکی میانبری برای شما دوستان گرامی.
این وبلاگ وبلاگ های خوبی را پشتیبانی می کند مانند:انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان البرز و سایت آموزشی مدرسه شهید نیکنژاد(سایت حذف شده) و وب فناوری مدرسه شهید نیک نژاد.
اگر سفارش طراحی دارید فقط با لینک کردن وبم برای شما انجام میدهم

مدیر وبلاگ : فرشاد حمیدوند
نظرسنجی
شما طرفدار کدام تیم هستید؟(نظرسنجی عمومی)

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر
کلیه حقوق این وبلاگ برای دنیای اطلاعات محفوظ است